(Page 28)

 • ROBERTO Crocchini Mignon Salati 150g

  L159.00
 • ROBERTO Crocchini Mignon Semi di Susame 150g

  L159.00
 • Scotti Galete Orizi 150g

  L195.00

  Pesha neto: 150g

 • Scotti Long Grain 1 Kg

  L139.00

  Scotti Long Grain i Bardhë 1 kg

 • Scotti Risotto Vakum 1 Kg

  L280.00

  Riso Scotti Risotto Vacum

  Pesha: 1 kg

  Riso Scotti oriz per risotto I mbrojtur ne vakum. Cilesi ekselente e pershtatshme per receta si rizotto apo gatime te tjera me baze orizi. Produkt Pa Gluten.

 • Scotti Long Grain Parboiled 1 Kg

  L230.00

  Riso Scotti Long Grain Parboiled

  Pesha neto: 1 kg

  Riso “Scotti” kokerrgjate parboiled. Oriz i pasur me fibra, kalium, kalcium dhe vitaminë B6. Koha e gatimit 14 min.

 • Scotti Oriz Integral Parboiled 1 Kg

  L290.00

  Scotti Oriz Integral Parboiled

  Pesha: 1 Kg

  Riso Scotti “Integrale” njihet me emrin “oriz kaf” kokrrat e së cilës kalojnë në një proces me tepër se orizi I bardhë duke hequr shtresën e jashtme dhe duke ruajtur ngjyrën kafe. Si rezultat orizi “Integrale” Scotti është një burim I fortë fibrash, lehtësisht I tretshëm dhe asimilues I mirë në rast të intolerancës ushqimore. Orizi Scotti “Integrale” është ideale për cdo recetë të shijshme si: rizoto, sallata, supera.

 • Scotti Oriz Organik 500 gr

  L195.00

  Riso Scotti Oriz Organik (BIO)

  Pesha: 0.5 gr

  Riso Scotti “BIO” eshte nje produkt organik I certifikuar sipas standartit te cilesise me te larte te prodhimit te produktit qe eshte ajo BIO. Nje oriz I lehte, lehtesisht I tretshem dhe I pershtatshem per receta me baze orizi.

X