Oriz (Page 3)

 • Scotti Long Grain 1 Kg

  L139.00

  Scotti Long Grain i Bardhë 1 kg

 • Scotti Risotto Vakum 1 Kg

  L280.00

  Riso Scotti Risotto Vacum

  Pesha: 1 kg

  Riso Scotti oriz per risotto I mbrojtur ne vakum. Cilesi ekselente e pershtatshme per receta si rizotto apo gatime te tjera me baze orizi. Produkt Pa Gluten.

 • Scotti Long Grain Parboiled 1 Kg

  L230.00

  Riso Scotti Long Grain Parboiled

  Pesha neto: 1 kg

  Riso “Scotti” kokerrgjate parboiled. Oriz i pasur me fibra, kalium, kalcium dhe vitaminë B6. Koha e gatimit 14 min.

 • Scotti Oriz Integral Parboiled 1 Kg

  L290.00

  Scotti Oriz Integral Parboiled

  Pesha: 1 Kg

  Riso Scotti “Integrale” njihet me emrin “oriz kaf” kokrrat e së cilës kalojnë në një proces me tepër se orizi I bardhë duke hequr shtresën e jashtme dhe duke ruajtur ngjyrën kafe. Si rezultat orizi “Integrale” Scotti është një burim I fortë fibrash, lehtësisht I tretshëm dhe asimilues I mirë në rast të intolerancës ushqimore. Orizi Scotti “Integrale” është ideale për cdo recetë të shijshme si: rizoto, sallata, supera.

 • Scotti Oriz Organik 500 gr

  L195.00

  Riso Scotti Oriz Organik (BIO)

  Pesha: 0.5 gr

  Riso Scotti “BIO” eshte nje produkt organik I certifikuar sipas standartit te cilesise me te larte te prodhimit te produktit qe eshte ajo BIO. Nje oriz I lehte, lehtesisht I tretshem dhe I pershtatshem per receta me baze orizi.

 • Scotti Oro Classic 1 Kg

  L290.00

  Riso Scotti Oro Classic

  Pesha neto: 1 kg

  Orizi i parboiled “Oro Scotti” është një varietet orizi që përftohet nga një proces natyral i cili bazohet në zierjen me avull të kokrrës se orizit. Me këtë proces të veçantë, orizi i parboiled merr një ngjyrë karakteristike (pak me te erret), forcon strukturën e tij dhe lejon që kokrrat të mbeten gjithnje al-dente dhe të plota për te ofruar një rezultat të garantuar në kuzhinë.

 • Scotti Parboiled Vakum (non scuoce) 1 Kg

  L175.00

  Riso Scotti Non Scuoce Vakum

  Pesha Neto: 1kg

   

 • Scotti Ribe 1 Kg

  L250.00

  Riso Scotti Ribe

  Pesha: 1 kg

  Origjina Itali. Varieteti “Parboiled” . Koha e gatimit 12 min. Produkt I mbrojtur n vakum dhe kuti, pa gluten.

X